Jak postupovat při výběru správného trezoru?

Trezor kupujete, aby jste ochránili cennosti, hotovost, důležité dokumenty, zbraně apod. Než se rozhodnete koupit trezor, měli by jste promyslet jeho použití a vybrat správný trezor. Postupujte podle následujících pokynů zhruba v pěti krocích:
1. Vyberte správný typ trezoru.
2. Zvolte správnou velikost trezoru.
3. Vyberte správně bezpečnostní třídu.
4. Vyberte vhodný zámkový systém.
5. Ověřte kvalitu trezoru.

Co se může stát, pokud výběr trezoru podceníte a zakoupíte špatný výrobek? Na internetu koluje řada příkladů: trezory, které jako trezory jen vypadají, trezory, které otevřete fouknutím do zámku, lehkým poklepáním nebo úderem bramborou. Tyto levné výrobky chybné konstrukce otevře kdokoliv a cenný obsah prostě nechrání. V lepším případě můžete být snadno okradeni. V horším případě se dostanou do nepovolaných rukou důvěrné informace a třeba i zbraně. Jak je to snadné? Podívejte se např. na 126. díl pořadu A DOST! televize STREAM: Trezory, které otevře i dítě.     

Tip společnosti T-SAFE

Stále si nejste jisti, jaký trezor zakoupit? Kupte český výrobek. České výrobky jsou ve valné většině řádně testovány a certifikovány dokonce podle přísnějších norem než ve většině okolních zemích EU. České výrobky proto obecně zaručují vysokou kvalitu a spolehlivost.