Jak postupovat při výběru správného trezoru?

Trezor kupujete, aby jste ochránili cennosti, hotovost, důležité dokumenty, zbraně apod. Než se rozhodnete koupit trezor, měli by jste promyslet jeho použití a vybrat správný trezor. Postupujte podle následujících pokynů zhruba v pěti krocích:
1. Vyberte správný typ trezoru.
2. Zvolte správnou velikost trezoru.
3. Vyberte správně bezpečnostní třídu.
4. Vyberte vhodný zámkový systém.
5. Ověřte kvalitu trezoru.

Nedoporučujeme vybírat na trhu levné a necertifikované výrobky převážně "asijské" provenience, které negarantují požadovanou nebo (někdy dokonce) vůbec žádnou bezpečnost. Takový výrobek vypadá hezky a působí vzhledově jako skutečný trezor. Má často elektronické ovládání a nouzový klíč. Ale je to spíš pěkně nalakovaná plechová schránka, kterou není problém překonat běžnými prostředky. Pro trezor je ovšem mimo vzhledu podstatná především konstrukce, materiálové a technické provedení, nezávislé ověření kvality. Skutečný trezor, jaký vyrábí T-SAFE, je odolnou překážkou, kterou běžný útočník nepřekoná vůbec nebo velmi profesionálně až po určitém čase, kdy mohou zafungovat další bezpečnostní opatření určená k dopadení útočníka (kamerový systém, ostraha ad.).  

Tip společnosti T-SAFE

Stále si nejste jisti, jaký trezor zakoupit? Kupte český výrobek. České výrobky jsou ve valné většině řádně testovány a certifikovány dokonce podle přísnějších norem než ve většině okolních zemích EU. České výrobky proto obecně zaručují vysokou kvalitu a spolehlivost.