Jak postupovat při výběru správného trezoru?

Trezor kupujete, aby jste ochránili cennosti, hotovost, důležité dokumenty, zbraně apod. Než se rozhodnete koupit trezor, měli by jste promyslet jeho použití a vybrat správný trezor. Postupujte podle následujících pokynů zhruba v pěti krocích:
1. Vyberte správný typ trezoru.
2. Zvolte správnou velikost trezoru.
3. Vyberte správně bezpečnostní třídu.
4. Vyberte vhodný zámkový systém.
5. Ověřte kvalitu trezoru.

K čemu by byl trezor, který lze snadno otevřít? V základním provedení bývají trezory osazeny klíčovými zámky, které jsou nejlevnější, ale klíče musíte mít stále bezpečně uloženy. Náročnější variantou jsou mechanické kombinační známky, které požívají číselný kód volený na otáčivé růžici (obvykle třímístné číslo). Mechanické kombinační zámky jsou přesné a spolehlivé. Nejsou ideální jen pro prostředí se špatným osvětlením, prostředí, kde se spěchá, problémy s ovládáním mohou mít starší lidé. Elektronické zámky jsou nejdražší a nejkomfortnější. Obsluhují se jednoduše, většinou volbou šestimístného číselného kódu. K dispozici bývá manažerský kód. Elektronické zámky mohou mít i další funkce (mohou uchovávat například informace kdo a kdy je používal, mohou si pamatovat až několik set vstupů). Jsou obvykle napájeny 9V baterií. Vstupní kódy a informace v paměti uchovávají i bez napájení. Některé elektronické zámky mohou být napojeny na pult centralizované ochrany, mohou mít časové zpoždění apod.

Certifikované výrobky T-SAFE musí být osazeny zámky, které jsou testovány a jsou zařazeny podle zámkové normy (ENV 1300). Každá bezpečnostní třída trezoru má jasně udaný počet a typ zámků. Nejvíce používané bezpečnostní třídy 0., I., II. a  III. se týkají zámky typu A, případně typu B.

Tip společnosti T-SAFE

Běžné typy trezorů doručí T-SAFE na místo instalace a v případě potřeby jej vystěhuje do vyšších pater budovy i po schodišti s použitím speciální techniky pro stěhování rozměrných nákladů s vyšší hmotností.