Jak postupovat při výběru správného trezoru?

Trezor kupujete, aby jste ochránili cennosti, hotovost, důležité dokumenty, zbraně apod. Než se rozhodnete koupit trezor, měli by jste promyslet jeho použití a vybrat správný trezor. Postupujte podle následujících pokynů zhruba v pěti krocích:
1. Vyberte správný typ trezoru.
2. Zvolte správnou velikost trezoru.
3. Vyberte správně bezpečnostní třídu.
4. Vyberte vhodný zámkový systém.
5. Ověřte kvalitu trezoru.

Při nákupu trezoru vždy vyžadujte k výrobku certifikát shody od příslušné akreditované zkušebny. V ČR jsou trezory certifikovány dle normy EN ČSN 1143-1 a sejfy se základní bezpečností dle ČSN 916012. Na trhu se vyskytují výrobky certifikované v jiných zemích podle místních norem. Certifikace jsou např. rámci EU vzájemně uznávány, ale jejich nároky nemusí být v jednotlivých zemích shodné. České normy patří v evropském prostoru k těm nejnáročnějším. S ohledem na budoucnost, doporučujeme vybrat trezor vyšší bezpečnostní třídy. Trezory, které vyrábí T-SAFE  se nekupují na rok. Ale s ohledem na technologický vývoj nároky na výrobky a jejich konstrukci i odolnost stále rostou. Bezpečnostními třídami se při sjednávání pojištění a při likvidaci pojistných událostí řídí také pojišťovny. Proto Vám výběr správného trezoru v odpovídající bezpečnostní třídě může ušetřit spoustu času a starostí při řešení případné škodní události.

Tip společnosti T-SAFE

T-SAFE pro Vás vyrobí trezor v libovolném barevném provedení, které si vyberete, v odstínu barvy RAL. Trezor dokonale barevně sladíte s interiérem v místě instalace.